niedziela, 19 kwietnia 2020

Share Week 2020


O mały włos zapomniałam, że właśnie kończy się kolejna edycja Share Week, czyli akcji zapoczątkowanej wiele lat temu przez Andrzeja Tucholskiego, która trwa nadal, choć powszechnie mówi się, że blogosfera umiera. A gdzie tam! Będzie trwała, póki ludziom będzie się chciało produkować wszelkie wywody. Morze gupie, morze mondre, ale własne! No i przecież chcemy być czytani, czyż nie? Dobra, przejdźmy do mojej tegorocznej świętej trójcy!

Niewyparzona Pudernica

Pokochałam Wiolę od pierwszego przeczytania. I tak już zostało. No nie pierdoli się w tańcu dziewczyna. Niesamowite poczucie humoru, którym mogłaby obdarzyć pół Kraju Kwitnącej Cebuli. Ma odwagę pisać to, co myśli, choć powszechnie mówi się, że lepiej pewne rzeczy przemilczeć, bo jeszcze będą z tego poważne konsekwencje. A ona ma to gdzieś, także szacun!

Blogierka

Aga wymyśliła sobie ciekawy sposób na prowadzenie bloga. Stworzyła małżeństwo, Krystynę i Stefana, a następnie w ich usta włożyła własne przemyślenia na tematy wszelakie. Innymi słowy, niemal każdy tekst ma formę dialogu tej dwójki. A w nich wiele pożytecznych informacji, choć i głupotki się znajdą. I dobrze! A to wszystko podane tak lekko, że chce się czytać nawet o rzeczach, które na codzień mam gdzieś.

Nie piszę po alkoholu

Wygląda na to, że Basia wzięła sobie za cel szerzenie świadomości w tematach wzbudzających ogromne emocje czy takich, które na ogół wstydzimy się poruszyć. Zaraz ktoś powie, że przecież wiele osób w dzisiejszych czasach to robi i to jest fakt, ale nie każdy jak ona wkłada w swoje teksty ogrom pracy i wciąż poszerza swoją wiedzę. Moim zdaniem jest to naprawdę wartościowy blog.

A tak przedstawiała się moja wyróżniona trójca w ubiegłym roku: Share Week 201915 komentarzy:

 1. Nie czuję żeby blogosfera wymierała. Raczej platformy blogowe wymierają, bo nie opłaca się ich utrzymywać, ale chętnych do blogowania nie brakuje.
  Ten ostatni blog mnie zaciekawił. Zajrzałam. Taki... jakby to powiedzieć - światowy jest. Widzę, że dziewczyna stara się podobać w tym co pisze. Można mówić, że to kontrowersyjne, ale nie jest tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ten czas gna, miło czytać polecone blogi, pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak Share Week, huh.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja osobiście akurat nigdy nie bawiłam się w Share Week, bo nie umiałabym wybrać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chyba ostatnio brałam udział w Share Week w 2018 roku. Rok temu nie zdążyłam, a w tym totalnie zapomniałam ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki Tobie poznałam co to share week!
  Poczytałam. Już wiem. Dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tych blogów, dzięki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tych blogów, ale ostatnio zastanawiałam się nad znalezieniem nowych interesujących miejsc do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaraz sprawdzę :) Wartościowe blogi trzeba polecać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Któreś z tych blogów jakoś tak jakby kojarzę...

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o tej akcji, ale zaraz sprawdzę Twoje polecenia :)
  BLOG
  YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj chyba sobie tma zaglądne, dzięki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja to jedyne co zauważyła to fakt, że ludzie wolą bardziej oglądać vlogi niż czytać niestety. To mnie czasami boli. Pierwszy raz słyszę o tej akcji, ale wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie mam pojęcia o istnieniu Share Week, a właściwie nie miałam pojęcia, bo po przeczytaniu Twojego posta już coś wiem. :D
  Mam wrażenie, że już kilka lat temu nastąpiła taka zmiana. Wolimy oglądać, a nie czytać. Czytamy coraz mniej. Odchodzimy już nie tylko od książek, ale nawet i artykułów, więc dość naturalnie "cierpią" na tym też blogi. Jednak ta społeczność nadal wydaje mi się funkcjonować. Ale na taką dużą skalę dobrze mają się wciąż blogi mocno specjalistyczne, skoncentrowane na jakiejś dziedzinie. A przynajmniej takie mam wrażenie. :)

  OdpowiedzUsuń